„Australian Open 2023“ rezultatai: Novakas Džokovičius įveikė Andrejų Rublevą, o Tommy Paulas baigė Beno Sheltono bėgimą

Novakas Džokovičius žaidžia Australijos atvirajame čempionate
Novakas Džokovičius laimėjo „Australian Open“ kiekvieną kartą, kai pasiekė pusfinalį Melburno parke
Vieta: Melburno parkas Datos: sausio 16-29 d
Aprėptis: Komentarai kiekvieną dieną nuo 07:00 GMT per BBC Radio 5 Sports Extra „Teniso pusryčiai“ tiesiogiai iš Melburno su pasirinktais tiesioginiais tekstiniais komentarais ir rungtynių reportažais BBC sporto svetainėje ir programėlėje

Devynis kartus čempionas Novakas Džokovičius pateko į „Australian Open“ pusfinalį, nušlavęs penktą vietą iškovojusį Andrejų Rublevą.

35 metų serbas Džokovičius kartais nusivildavo, tačiau savo emocijas nukreipdavo į negailestingą pergalę 6:1 6:2 6:4 prieš Rusijos Rublevą Melburne.

Ketvirtasis žaidėjas, kuriam vėl buvo pririšta kairioji šlaunys, penktadienį paskutiniame ketverte žais su amerikiečiu Tommy Paulu.

25 metų Paulas užbaigė Beno Sheltono staigmeną ir pasiekė pirmąjį pagrindinį pusfinalį.

Pasaulio numeris 35 Paulius laimėjo 7-6 (8-6) 6-3 5-7 6-4 prieš 20-metį tautietį Sheltoną Rod Laver arenoje.

Kitame penktadienio pusfinalyje graikas Stefanosas Tsitsipas susitiks su ruse Karen Khachanov.

Buvęs pasaulio lyderis Džokovičius, kuris buvo vienintelis pagrindinis vyrų ketvirtfinalio čempionas, yra favoritas į titulą, nes jis vejasi rekordinį 22-ąjį „Didžiojo kirčio“ turnyrą.

Rubliovo įveikimas buvo 26-oji jo pergalė iš eilės Melburno parke, prilygstanti amerikiečio Andre Agassi užfiksuotai atvirosios eros serijai.

“Negaliu būti labiau patenkintas savo tenisu. Žaidžiu tvirtai iš aikštės galo ir mėgstu tokias sąlygas”, – sakė Džokovičius, kuris tarp rungtynių nesportavo.

“Ketinu tęsti. Manau, kad tokiomis aplinkybėmis, kai svarbiau atsigauti ir pasiruošti kitam iššūkiui, svarbu būti protingam ir išmintingam.”

Džokovičius iškovojo dar vieną pergalę

Džokovičius atrodė arti savo geriausių rezultatų ketvirtajame raunde dominuojantis pergale prieš Alexą de Minaurą, tačiau tai, kaip jis Rubliove sugriovė aukštesnės kilmės varžovą, buvo dar įspūdingesnis.

Didžioji dalis kalbų buvo sutelkta apie Džokovičiaus šlaunies sužalojimo mastą, o lenktynės dėl dar vienos pergalės – tai per šiek tiek daugiau nei dvi valandas – atrodo geriausias būdas apsisaugoti nuo šios problemos.

Rubliovas turi vieną iš galingiausių smūgių į priekį, bet buvo nuliūdęs dėl tikslaus ir nepaliaujamo Džokovičiaus sugrįžimo.

Paklaustas, ar tai buvo geriausias jo pasirodymas turnyre, Džokovičius atsakė: „Aš jį įvertinčiau kaip antrą, bet jis labai artimas prieš dvi naktis įvykusiam pasirodymui. [against De Minaur].

„Apskritai, pirmųjų dviejų setų rezultatas neatskleidžia tiesos apie mūsų apylyges rungtynes.

„Jei reikia apibendrinti, visais svarbiais momentais žaidžiau tinkamus metimus ir tinkamą tenisą – tai mane labiausiai džiugina.

Išsaugojęs pertraukos tašką pirmajame savo geime, Rublevas klaidingai atliko forhendą, kad iškeltų dar vieną kitą, ir nuolankiai atidavė jį dviguba klaida, kai Džokovičius išsiveržė į priekį 3:1.

Džokovičių erzino šeštame geime pasirodęs keiksmažodis, tačiau tai nesutrikdė jo ritmo, nes jis vėl atėmė Rubliovo padavimą rezultatu 5:1, leisdamas jam atlikti atidarymo setą, bet tik po dviejų pertraukų taškų.

Nepaisant to, kad žaidė puikiai ir vadovavo, Džokovičius neatrodė visiškai laimingas ir antrojo sete pradžioje atvirai apsikeitė treneriu Goranu Ivanisevičiumi.

Kad ir kas buvo pasakyta, pasiteisino, Džokovičius laimėjo kitus septynis taškus ir persikėlė į priekį ir vėl perėmė kontrolę.

Įnirtingas riaumojimas nuskambėjo jam atmušus dvi pertraukos taškus rezultatu 4:2, o paties Rubliovo susierzinimas buvo girdimas, kai jis buvo palaužtas kitoje partijoje.

Rublevas pralaimėjo visus šešis savo ankstesnius pagrindinius ketvirtfinalius, o paskutinis dalykas, kurio jis norėjo, buvo susidurti su Džokovičiumi, kai jis siekė užbaigti šį bėgimą.

Po paskutinės 16-os pergalės rusas juokavo, kad norėtų atsidurti priešingoje lygiųjų pusėje nei Džokovičius, tačiau tai nebuvo juoko dalykas, nes jis vis labiau nusiminė pralaimėdamas antrąjį setą.

Jo nuotaika tapo labiau apleista, nes jis buvo palaužtas pirmose trečiosiose rungtynėse, o Džokovičiui nekilo grėsmė, kai jis iškovojo pergalę ir pasiekė 10-ąjį pusfinalį Melburno parke.

Paulas „negali patikėti“ Melburno bėgimu

Tomis Paulius
Tommy Paulas yra 24-asis amerikietis, patekęs į Australijos atvirojo čempionato pusfinalį ir pirmasis po Andy Roddicko 2009 m.

Paulas, pirmasis Australijos atvirojo čempionato vyrų pusfinalis amerikietis nuo 2009 m., praėjusiais metais Vimbldone pirmą kartą pasiekė ketvirtąjį pagrindinio turnyro etapą ir anksčiau Melburno parke nebuvo peržengęs trečiojo turo.

Tačiau jis dar labiau pratęsė savo geriausią visų laikų „Slam“ turnyrą prieš 89-ąją pasaulio raketę Sheltoną, kuris siekė tapti tik ketvirtuoju žmogumi Open eroje, pasiekusiu pusfinalį per pirmuosius du „Didžiojo kirčio“ turnyrus.

„Patekti į antrąjį „Slam“ savaitgalį yra kiekvieno svajonė, kai jie pradeda žaisti tenisą, todėl negaliu patikėti, kad dabar esu čia“, – sakė Paulas.

Shelton, vis dar lankantis internetines koledžo pamokas, prieš keliaudamas į Australiją niekada nebuvo išvykęs iš JAV.

Tai buvo proveržio turnyras kairiarankiui Sheltonui, kuris prieš metus nepateko į 500 geriausių, nes jis pademonstravo savo talentą per keturias pergales, nepaisant to, kad atvyko į Melburną neturėdamas jokių lūkesčių.

24 tūzus pataikiusio Sheltono galimybės buvo apribotos, nes du setus krito prieš pastovųjį Paulą, bet trečiajame jis išnaudojo savo šansus, kai įspūdingai atmušė pertrauką ir privertė ketvirtąjį setą.

Tačiau Paulius ir vėl nebus paneigtas. Jis atkūrė tvarką iškart pertraukęs padavimo pertrauką ir užtikrintai iškovojo didžiausią pergalę savo karjeroje po to, kai aikštę palikęs Sheltonas, sulaukęs ovacijų, privertė jį tai padaryti išsaugojęs rungtynių tašką.