„Bristol“ laimėjo rezultatyvų susidūrimą su „Exeter“, „Sale edge Wasps“.

„Bristol Bears“ penktadienį paskutinėse „Premier“ lygos sezono rungtynėse namuose iškovojo taip reikalingą pergalę 40:33 prieš Ekseterio „Chiefs“.

Callum Sheedy, Charleso Piutau (2), Alapati Leiua, Toby Frickerio ir Luke’o Morahano bandymai padėjo Meškos iki papildomos sėkmės Ashton Gate.

Santiago Grondona, Joshas Hodge’as, Jamesas Kenny, Olly Woodburnas ir Dave’as Ewersas Ekseterisšis pralaimėjimas pakirto jų atkrintamųjų varžybų siekius.

Dėl šio rezultato Ekseteris keturiais taškais atsilieka nuo ketvirtą vietą užėmusios Northampton Saints, o jų viltys išmušti kabo ant plauko per šį sunkų sezoną.

Spustelėkite čia, jei norite pamatyti komandas ir įvarčius

„Chiefs“ atsikovojo 14 taškų skirtumą 11 bandymų trileryje, tačiau Frickerio perėmimo bandymas krašte ir vėlesnis Morahan rezultatas paliko Bristolį namuose.

Piutau ir Morahanas grįžo į paskutiniąsias Bristolio namų sezono rungtynes, o Leiua, Johnas Afoa ir Dave’as Attwoodas paskutinį kartą pasirodė Ashton Gate prieš persikeldami į naujus klubus.

Ekseterio bosas Robas Baxteris atliko keturis pakeitimus komandoje, kurią praėjusį kartą įveikė Saracens, įskaitant Hodge’o, Ewerso ir Harry Williamso startus.

Ankstyvojoje teritorijoje dominavo „Chiefs“, ir atrodė, kad po 11 minučių, kai Stuartas Hoggas atsitrenkė į žemę, šis bandymas buvo atmestas po smūgio žaidynėse.

Bristolis beveik visą pirmąjį ketvirtį praleido gindamasis, tačiau dėl agresyvaus smūgio ir Ekseterio klaidų derinys liko be įvarčių.

Po to, kai Ekseterio kapitonas Jackas Yeandle’as pažeidė pažeidimą, šeimininkai atakavo nuo pirmosios atakos, o Bristolio Anglijos rinktinės žaidėjas Harry Randall greitai atliko baudinį ir išlaisvino Sheedy.

Sheedy pridėjo konversiją kaip įspūdingą atsaką į tai, kad anksčiau šią savaitę buvo paliktas Velso komandoje ir liepos mėnesį vyks trijų bandymų turas Pietų Afrikoje.

Tai buvo visiškai priešingas rezultatas, tačiau Ekseteris atsakė per keturias minutes po to, kai dėl nuolatinio spaudimo iš arti Grondona atsitrenkė į viršų ir Simmondsas pakeitė rezultatą.

Tačiau Bristolis sugrįžo ir atgavo persvarą likus septynioms minutėms iki kėlinio, kai Piutau atsimušė už įspūdingą darbą sužaidusiu namų rinkiniu.

Sheedy konversija atkūrė septynių taškų persvarą Bristolio komandai, tačiau, nors gynyba dominavo ankstyvajame veiksmo etape, dabar buvo kuriama erdvė, o sklandžiai perdavimai parodė, kad Ekseteris prieš pat kėlinį vėl lygiavosi, kai Hodge’as atliko protingą ėjimą, o Simmondsas konvertavo.

Hodge’as išvyko susižeidęs antrojo kėlinio pradžioje, kol svečiai atliko dar vieną protingą puolimo judesį, kurio metu centras Ianas Whitenas pažeidė „Bristol“ gynybą, tačiau tai buvo atmesta po ankstesnio vėlyvojo smūgio.

Ir Bristol išnaudojo visas galimybes, kai Piutau skersai perskriejo antrą kartą po 47 minučių, o Sheedy atsivertimas vėl paliko Ekseterio atsilikimą septyniais taškais.

Vos po penkių minučių Sheedy atplėšė Exeterio gynybą, prieš atlikdamas puikų perdavimą Leiua, kuris atliko stulbinamą apdailą, o Sheedy atsivertimas privertė Chiefs klysti.

Tačiau Bristolis tuomet turėjo pakaitalą Jacką Batesą, kuris buvo įtrauktas į pavojingą kovą su Ekseterio aštuntuoju numeriu Jacques’u Vermeulenu, ir jie iš karto pareikalavo trečiojo bandymo per Kenny, kurį Simmondsas atsivertė.

Namų komanda negalėjo susidoroti su 14 žaidėjų, o Ekseteris vėl smogė per Woodburn, o Simmondsas pridėjo priedų ir padarė 28:28.

Vis dėlto Ekseteris sekėsi gerai ir blogai, kai Anglijos centro Henry Slade’o perdavimą perėmė Frickeris savo aikštės viduje ir jis spurtavo įmušdamas įvartį – Lloydui konvertuojant – prieš šešias minutes Morahanui įsimintiną pergalę.

Parduodamas šuolis Ekseteris po pergalės „Wasps“.

Kitoje Pirmenybės penktadienį sužaistos rungtynės, Parduodu ryklius iškovojo sunkią pergalę 16:7 Vapsvos Coventry Building Society arenoje.

Dėl šios pergalės Sale’as užsitikrino vietą kito sezono Čempionų taurėje ir taip pat išlaikė menkas viltis patekti į atkrintamąsias, tačiau kai kurios kitos pusės turi pasiekti savo rezultatus, jei jos nori pakilti į būtiną ketvirtą vietą.

Vapsvos buvo nusipelnę pralaimėtojais ir dabar jiems gresia pavojus, kad jie neteks vietos Čempionų taurėje, nes šiose rungtynėse taškų nebus, o kitos savaitės finaliniame mače nepateks į lygos lyderius „Leicester“.

Parduodamas Robertas du Preezas įmetė tris baudas ir pavertė Akker van der Merwe bandymą, o Wasps perėjo per Gabriel Oghre, kai Jimmy Gopperth pridėjo priedus.

Nepaisant to, kad abi pusės demonstravo didžiulį veržlumą, pirmasis kėlinys buvo be įvarčių ir buvo daug progų išmėginti įvarčius, nes žaidimas vyko tarp priešininkų 22-ejų.

Vapsvos patyrė nesėkmę, kai už tyčinį numušimą buvo parodyta geltona kortelė, kai skraidytojas Danas Robsonas, bet Sale’as negalėjo pasinaudoti, kai šonininkas Tomas Curry atsitrenkė į bandomąją liniją.

Kelios baudos leido šeimininkams sumažinti spaudimą, kol jie pelnė pirmąjį įvartį, kai Oghre baigė varymo rikiuotę su Sale kapitonu Jono Rossu, nusidėjusiu už bandymą nuvilti.

Robsonas grįžo iš nuodėmių dėžės laiku ir pamatė, kad jo varžovai renka pirmuosius taškus, kai Du Preezas realizavo 35 metrų baudinį.

Gopperthas galėjo tai panaikinti, tačiau prieš Rossą sugrįžusį baudinį iš tolimo nuotolio jis netaikė, o jį pasitiko antroji Du Preez sėkmė, palikusi svečius atsilieka 7:6 pasibaigus nežymiam pirmajam kėliniui.

Pardavimo centras Manu Tuilagi buvo pakeistas į kėlinį su Rohanu Janse van Rensburgu, o pratęsimo metu šeimininkai patyrė didelį smūgį.

Nuo pradžios varžybų dėl kamuolio valdymo kairysis užraktas Elliottas Stooke’as, gulintis ant grindų ir sunkiai sužeistas kojos, buvo nuneštas ant neštuvų ir jį pakeitė Jamesas Gaskellas.

Vapsvos vargai tęsėsi, kai aštuntasis Alfie Barbeary buvo parodytas geltona kortele už tyčinį smūgį, o svečiai tuoj pat pasinaudojo Van der Merwe’ui iš arti.

Barbeary grįžo tikėdamasis, kad jis galės pasiekti „Wasps“ būrį, tačiau paskutiniame ketvirtyje jo komanda vis tiek atsiliko tik šešiais taškais.

Tai buvo devyni, kai Wasps vėl pažeidė pažeidimą, kai Du Preezas atliko trečią baudinį prieš šeimininkams sukaupus geriausią spaudimo laikotarpį.

Tačiau Sale’o gynyba laikėsi tvirtai, kol Gopperthas nepataikė į tolimą baudą, o tai suteikdavo jo komandai vertingą papildomą tašką.

SKAITYTI DAUGIAU: Pirmenybės: Semesa Rokoduguni paliks Batą po dešimtmečio, praleisto klube