Notingemo miškas: Kodėl Carabao taurė „arti miško širdžių“

Išskirta buvusio Notingemo miško boso Briano Clougho ir Kenny Burnso su Lygos taurės laimėtoju ir dabartinio „Reds“ vadovo Steve'o Cooperio su Morganu Gibbsu-White'u nuotrauka.
Steve’as Cooperis (antras iš dešinės) pamėgino buvusį Notingemo miško bosą Brianą Cloughą (kairėje), atvesdamas raudonuosius į Lygos taurės pusfinalį.

Prieš tai, kai Notingemo miškas pakilo užkariauti Anglijos, o kai Miuncheno ir Madrido stebuklai vis dar buvo neaprėpiami Europos ambicijos, buvo lygos taurė.

Tai buvo pirmasis didelis trofėjus, kurį raudonieji iškovojo vadovaujant velioniui, didingajam Brianui Cloughui.

1978 m. sėkmę, kai jie įveikė Europos taurės savininkus „Liverpool“ per rungtynes ​​„Old Trafford“ stadione dėl prieštaringai vertinamo baudinio, „Forest“ legenda Martinas O’Neillas laiko „tramplinu“ viskam, kas turėjo ateiti.

Per du mėnesius „Reds“ komanda, kuri tik pirmą sezoną grįžo į aukščiausią skrydį, tapo Pirmojo diviziono čempionais.

Po dvylikos mėnesių jie iškovojo pirmąjį iš dviejų Europos taurių.

Forestas šešis kartus pateko į Lygos taurės finalą ir keturis kartus atsiėmė trofėjų per 15 neprilygstamos East Midlands klubo sėkmės metų.

Trečiadienį jie pirmą kartą per 31 metus pateks į taurės varžybų pusfinalį.

Vėlgi, tai yra tai, kas buvo žinoma kaip Lygos taurė – dabar EFL taurė – pirmą kartą sugrįžus į aukščiausią skrydį.

Prieš pusfinalio rungtynes ​​prieš „Manchester United“ „Reds“ vadovas Steve’as Cooperis ilgai kalbėjo apie tai, kaip patekimas į paskutinius ketverius yra galimybė „vyresniajai kartai prisiminti“ ir kaip „jaunoji karta“ patirti kažką naujo“.

Varžybų svarbą Forestui Cooperis asmeniškai paaiškino savo žaidėjams.

„Istorija, kurią klubas turi turnyre, yra tikrai turtinga, ir mes turime už tai atsispirti“, – anksčiau konkurse BBC Radio Notingham sakė jis.

„Tai negarantuoja sėkmės, bet tai turėtų papildyti motyvaciją – žinau, kad tai daro mano.

Bendras veiksmų miesto aikštėje vaizdas
Aplink „City Ground“ aikštę rodomi priminimai apie trofėjais apkrautą Foresto praeitį

Konkursas „monumentalus“ už mišką

Iš Foresto duobės miesto aikštėje Cooperiui ir jo žaidėjams tereikia pažvelgti į Brian Clough stendą kitoje aikštėje, kad pamatytų lygos taurės vietą Forest istorijos metraščiuose.

Išilgai visos antrosios pakopos krašto, tada į Bridgfordo tribūną už vartų, yra pagrindinių klubo surinktų trofėjų vaizdai ir pavadinimai.

O’Neillas buvo Clough’s Forest komandos vidurio puolėjas, kuris laimėjo Europos taures, iškovojo Anglijos lygos titulą ir apgynė tą proveržio lygos taurę.

Tuometinį Europos taurės savininką „Liverpool“ – komandą, kuri šį titulą išlaikė 1978 m., kol Forestas po metų baigė savo valdymą žemyne ​​– į pakartojimą „Old Trafford“ stadione, pasibaigus Vemblio finalui, nes lygiosios be įvarčių tuo metu buvo vertinamos kaip pergalė. pats.

Vartuose „raudonieji“ turėjo pasikliauti paaugliu vartininku Chrisu Woodsu, o taurę iškovojo ikoninis Peteris Shiltonas.

Pergalei patvirtinti prireikė 11 m. baudinio, prieštaringai vertinamo po to, kai Philas Thompsonas parklupdė Johną O’Hare’ą už aikštės ribų.

„Liverpool“ buvo ta stipri, stipri pusė, kuri turėjo mus nugalėti, ypač per pakartotinį žaidimą, kai, manau, buvo parodytos visos mūsų kortos“, – sakė O’Neillas, kuris 1990-aisiais du kartus vedė „Leicester City“ į lygos taurę.

„Įveikti „Liverpool“ su keliais mums netinkamais žaidėjais buvo tikrai fantastiška.

“Sezono pabaigoje mums kėlė impulsą tęsti ir laimėti lygą. Taigi tai buvo tikrai įspūdinga daugeliu aspektų.

„Buvome ką tik pakelti į pirmąjį divizioną ir aš nežinau, kokie lūkesčiai buvo mesti į mus.

„Tačiau mes tęsiame šį fantastišką bėgimą lygoje ir tęsiame puikų FA taurės etapą, o tada imame lygos taurę.

„Mums laimėti du trofėjus buvo tikrai sensacinga.

„Lygos taurė buvo tramplinas viskam, kas buvo pasiekta po to“.

„Nottingham Forest“ ir „Oldham“ žaidėjai stebi, kaip Steve'as Suttonas atmeta smūgį ir neigia Latics
„Nottingham Forest“ turėjo padėkoti vartininkui Steve’ui Suttonui už padėjimą jiems iškovoti ketvirtą lygos taurę, kai 1990 m. finale jie įveikė Oldhamą.

1979 m. Lygos taurė, iškovota finale įveikus Southampton, buvo pirmoji kito trofėjaus dublio dalis.

1979 m. Miunchene iškovota Europos taurė, o po metų apginta Madrido „Bernabeu“ stadione, nustelbtų visus kitus Foresto iškovotus trofėjus.

Forestas neteko tapti pirmuoju klubu, iškovojusiu lygos taurės triumfą, kai 1980 m. sprendime jį įveikė „Wolves“.

Ir vis dėlto taurė – kažkada buvęs „Manchester City“ treneris Manuelis Pellegrini apibūdino kaip svarbią bet “ne ypatingas” – išlaikė Miško skiriamąją vietą.

Kai 1989 m. jie iškovojo trečią kartą, pergalė prieš Lutoną finale buvo reikšminga, nes Clough iškovojo pirmąjį trofėjų po to, kai baigėsi jo garsioji partnerystė su Peteriu Tayloru.

Tuo metu, kai jie 1990 m. įveikė finalininkus „Oldham Athletic“, per pirmuosius tris varžybų dešimtmečius nė viena pusė nebuvo iškovojusi daugiau taurės.

Steve’as Hodge’as startavo abiejose pergalėse, grįžęs į klubą antram laikui po rungtynių „Aston Villa“ ir „Tottenham“.

„Šiam klubui lygos taurė labai prie širdies“, – sakė Hodge’as.

„Tai suteikė mums puikių dienų. Žmonėms ten ar aplinkiniams tuo laikotarpiu tos dienos yra nepamirštamos.