Pasibaigus „French Open“ kvalifikacijai, Vekičius iškovojo pagrindines varžybas

Per pastarąsias dvi dienas vietas 2022 m. „Roland Garros“ pagrindiniame turnyre užėmė 16 atrankos dalyvių (ir trys laimingieji), nes ketvirtadienį ir penktadienį buvo išspręstas paskutinis atrankos etapas.

Viena iš didžiųjų vardų, iškovojusių galimybę pasirodyti pagrindinėse varžybose, buvo buvusi Top 20 žaidėja kroatė Donna Vekic. Ketvirtadienį paskutiniame ture Vekičius 4:6, 6:2, 6:2 įveikė Anastasiją Gasanovą.

Vekic užėmė net 19 vietą ir pateko į aštuntfinalį visose keturiose pagrindinėse varžybose, o jos geriausias karjeros „Didžiojo kirčio“ turnyro rezultatas buvo 2019 m. „US Open“ ketvirtfinalis.

Tačiau praėjusiais metais 25-erių futbolininkas po kelio operacijos praleido daugiau nei tris mėnesius tarp Australijos atvirojo čempionato ir Rolando Garroso turnyro, todėl Vekičiaus reitingas sumažėjo. Tai buvo pirmas kartas, kai Vekičiui teko dalyvauti „Didžiojo kirčio“ turnyro atrankoje nuo 2016 m. „US Open“.

„French Open 2022“: datos, burtai, prizai ir viskas, ką reikia žinoti

Vekičius šią savaitę atkakliai atlaikė sunkias rungtynes, antrajame raunde grįžęs po vėlyvojo nesėkmės trečiajame sete prieš Louisą Chirico, o po 2 valandų ir 47 minučių įveikė Gasanovą.

Nusiminusi Gasanova savo gyvenimo aprašyme turi TOP 10 pergalę prieš Karoliną Pliškovą, tačiau Vekic sužlugdė bet kokias viltis sulaukti dar vieno šokiruotojo, atleisdama 41 nugalėtoją, kad iškovotų pergalę iš paskos.

Ketvirtadienis buvo puiki diena daugiausiai reitingų turintiems žaidėjams, kurie vis dar buvo gyvi paskutiniame atrankos etape: 2-oji Jule Niemeier, 3-ioji Zhu Lin ir 5-oji Irina Bara užėmė pagrindines rungtynes ​​iš eilės. setai laimi.

Čekė 17-metė Linda Noskova ketvirtadienį taip pat sėkmingai baigė savo pirmąją „Didžiojo kirčio“ atrankos kampaniją. Praėjusių metų jaunių „Roland Garros“ čempionė Noskova į pagrindines varžybas patenka vos po metų, kai per 57 minutes 6:3, 6:2 įveikė Rebeccą Sramkovą.

Osaka ir Raducanu sumenkina traumas artėjant „French Open“.

Noskovos debiutas „Didžiojo kirčio“ turnyro pagrindinėse varžybose bus išties įspūdingas: pirmame rate ji susitiks su 12-ąja vieta „US Open“ čempione Emma Raducanu.

Tarp didžiausių penktadienio laimėtojų buvo 14-uoju numeriu pažymėta ukrainietė Lesia Tsurenko, kuri atkovojo rungtynių tašką ir 2:6, 7:6(0), 6:2 per 2 valandas ir 9 minutes įveikė japoną Yuki Naito.

Buvusi Top 25 žaidėja Tsurenko visą savo karjerą kovojo su traumomis ir 2021 m. nepavyko patekti į „Didžiojo kirčio“ turnyrą, tačiau 32-ejų futbolininkė grįžta į pagrindines pirmenybes. Šiais metais ji sėkmingai kvalifikavosi ir „Australian Open“, ir čia.

Tsurenko bėgimas vos nesibaigė paskutiniame atrankos etape, kur 21-erių Naito antrajame sete atlaikė rungtynių tašką 6:5. Tačiau Tsurenko sulaikė tarnybą, o vėliau Naito sustabdė. Tsurenko per trečiąjį setą palengvėjo ir pasiekė pagrindines varžybas.

Deja, Tsurenko, ji pirmajame etape susidurs su 1-uoju etapu kiekvienoje iš pirmųjų dviejų šių metų pagrindinių turnyrų. Tsurenko 2022 m. pirmajame Australijos atvirojo čempionato rate 6:0, 6:1 pralaimėjo tuometinei pasaulio pirmenybei ir būsimam čempionui Ashleigh Barty. Čia, Paryžiuje, ji savo atidarytuve nupiešė Nr.1 ​​Iga Swiatek.

Serbė Olga Danilovic penktadienį taip pat triumfavo sunkioje kovoje, kad pasiektų pagrindines varžybas, per kiek daugiau nei 2 valandas 6:2, 1:6, 7:6(3) aplenkdama 10-ąją vietą užėmusią Viktoriją Tomovą.

Danilovičius, 2018 m. „Moscow River Cup“ turnyre Hologic WTA turo vienetų čempionų titulą iškovojęs būdamas 17-metis, per lemiamą 10 taškų taibreiką įveikė Tomovą ir pirmą kartą pateko į „French Open“ pagrindines varžybas.

Sidabrinė Tomova pamušalas yra tai, kad ji taip pat pateko į pagrindinį burtą kaip laiminga pralaimėtoja.

Kitos pagrindinės atrankos žaidėjos: Rebecca Marino, Aleksandra Krunic, Fernanda Contreras Gomez, Hailey Baptiste, Ysaline Bonaventure, Cristina Bucsa, Oksana Selekhmeteva, Mirjam Bjorklund ir Valentini Grammatikopoulou.

Trys laimingieji pralaimėtojai, kurie taip pat gauna pagrindines vietas, yra Tomova, Reka Luca Jani ir buvusi Top 20 žaidėja Mihaela Buzarnescu.