Rafaelis Nadalis sutaupė keturis rungtynių taškus, kad įveiktų Davidą Goffiną varginančiame Madrido atvirojo čempionato epopėjime

Rafaelis Nadalis išsaugojo keturis rungtynių taškus, aplenkdamas Davidą Goffiną, varginančią pergalę 6-3 5-7 7-6(9) ir patekti į Madrido atvirojo turnyro ketvirtfinalį.

Nadalis pradėjo žiauriai nuo aikštės pradžios, iš karto surinko keturis taškus iš eilės, o tada iš karto padarė spaudimą Goffinui.

Ispanas išjudino savo varžovą po aikštę ir atrodė kiek mažiau nepatogiai, nei buvo ankstesnėje rungtyje, turėdamas čiurnos problemų, tačiau, nepaisant priverstinio pertraukos taško, negalėjo pirmauti prieš dvi rungtynes.

Madrido ATP

Tsitsipas mėgaujasi „kūrybiškumu aikštėje“ Madride įveikęs Rublevą

PRIEŠ 2 VALANDAS

Goffino virtinė nepriverstinių klaidų palengvino namų šeimininko darbą ankstyvosiose stadijose, bet ne tiek, kad jis nesugebėtų išlaikyti savo tarnybos žaidimo.

Belgas pademonstravo savo kietas savybes, kai prasibrovė penktajame žaidime po prasto Nadalo nepataikymo.

Anksčiau žaidimo metu Nadalis buvo įspėtas dėl kodekso pažeidimo už vėlavimą atlikti tarnybą, o tai jį išgąsdino, ir išdavė, kad šiais metais jis nesiėmė veiksmų.

Nadalis: „Madrido „Real“ sugrįžimas man buvo įkvėpimas prieš Goffiną“

Tačiau Nadalo patirtis parodė, kai jis atsakė savo pertrauka, pirmą iš keturių ispano rungtynių, kai Goffinas subyrėjo dėl dvigubos kaltės.

Prastas Goffino grįžimas kitame aptarnavimo žaidime sumažino spaudimą Nadaliui, kuris vėliau atlaikė pradinį setą, nepaisant to, kad turnyre kovojo su šonkaulių trauma.

Buvęs pasaulio numeris 1 siekė savo pirmojo Madrido atvirojo turnyro triumfo nuo 2017 m. ir šeštojo iš viso, tačiau puikus Goffino smūgis pirmajame antrojo sete taške rodė, kad jis toli gražu nebaigė.

Absurdiškai galingas forhend linija padėjo Nadalui išlaikyti savo pirmąjį aptarnavimo žaidimą antrajame sete, o tai leido jam palaužti, kaip atrodė, varžovo pasipriešinimo pabaigą.

Tačiau Goffinas, kuris pats sezoną pradėjo su alkūnės trauma ir grįžo į formą po poros metų santykinai prasto rezultatyvumo, palaikė ryšį ir išsaugojo rungtynių tašką rezultatu 5:4.

Akimirkos po to, kai išsaugojo antrąjį mačo tašką, suvaržytas varžovas sugriebė pirmąjį antrojo seto lūžio tašką, kad išnaudotų savo šansą rungtynėse. Jis sugriebė jį įtemptu, žemu smūgiu per aikštę ir atstūmė setą iki 5:5, o po to atlaikė 6:5, o vėliau vėl prasiveržė ir atėmė setą, o belgas dabar atrodo fiziškai žvalesnis.

Pora trečiajame sete atsvėrė rezultatą 4:4, o Nadalio metimas su nuostabiu laiku, po kurio ėjo paprastas smūgis į priekį, tarsi iliustruodamas jo nuoseklumą.

Abu ištvėrė savo nervus, kad susiremtų per lygiųjų pertrauką, o minios ne kartą teko prašyti tylėti, nes jie išreiškė palaikymą savo namų favoritui.

Nadalis išsiveržė į priekį 4:1, o įprastas forhend atsidūrė tinkle, o puikus Goffino smūgis į skersinį, vienas geriausių jo metimų po pietų, pavertė rezultatą 4:3. Goffinas dabar buvo pirmaujantis ir atliko dar vieną kampą, kai išsiveržė į priekį 5:4, o paskui 6:4. Rungtynių taškas belgui.

Impulsas svyravo į abi puses: Nadalis ir Goffinas pučia mačo taškus, o ispanas išgelbėjo ketvirtą kamuolį nepaprastai užtikrintai pataikięs metimą, kai spaudimas buvo didžiausias. Nadalis galiausiai peržengė ribą savo ketvirtoje rungtynių taške ir paėmė tiesiąją pertrauką 11:9, sukeldamas triumfuojančias šventes ir publikos plojimus.

Madrido ATP

Nadalis palaiko Alcarazą, kad „įveiktų bet ką pasaulyje“ po Madrido atvirojo turnyro pasitraukimo į paauglį

PRIEŠ 3 VALANDAS

Madrido ATP

Svarbiausi įvykiai: Alcaraz įveikė traumų baimę ir apstulbino Nadalą Madrido atvirajame turnyre