Sainzas Abu Dabyje F1 po sezono bandymų dieną pirmauja „Ferrari“ 1:2:3

Po sekmadienio sezono finalo visos 10 komandų liko Yas Marina trasoje antradienio devynių valandų bandymų dieną, kurios metu jos išvažiavo po du automobilius, iš kurių vienas skirtas jauniems vairuotojams, o vienas padėjo Pirelli atlikti 2023 m. padangų bandymus.

Pamatęs komandos draugą Charlesas Leclercas užfiksavo greičiausią laiką pirmoje dienos pusėje, Sainzas perėmė savo Ferrari F1-75 likus maždaug keturioms valandoms.

Ispanas užfiksavo greičiausią 1 m25,245 s „Ferrari“ rato įveikimo laiką, aplenkdamas Leclercą 0,138 sek.

Kai Sainzas įveikė greitą ratą, likus kelioms valandoms, „Ferrari“ siekė 1:2:3, nes jaunasis pilotas Robertas Shwartzmanas po visos dienos bėgimo liko trečias.

Kai kurie patobulinimai reiškė, kad Shwartzmanas buvo grąžintas į šeštąją vietą, o „Ferrari“ pilotas bandytojas pasiekė naują asmeninį rekordą, likus 23 minutėms iki dienos, kad susigrąžintų trečią vietą ir finišuotų tik 0,017 sek. nuo Leclerco rato.

Pierre’as Gasly dieną debiutavo ketvirta Alpinis, užfiksavęs geriausią savo rato laiką per paskutines 10 bėgimo minučių. Po prancūzo sekė buvęs „Red Bull“ komandos draugas Maxas Verstappenaskuris po pietų perėmęs valdymą „Red Bull“ užėmė penktą vietą Sergio Perezaskuris bendroje įskaitoje užėmė 13 vietą.

Nemažai vairuotojų pradėjo dirbti su savo naujomis komandomis prieš 2023 m., įskaitant Fernando Alonso ir Oscar Piastri, kuris labai lauktas debiutavo Aston Martin ir McLaren atitinkamai.

Fernando Alonso, Aston Martin AMR22

Nuotrauka: Markas Suttonas / Automobilių sporto vaizdai

Įpusėjus dienai Alonso sėdėjo trečias ir galiausiai finišavo 12-as greičiausias, įveikęs 97 ratus, kol pasidavė Lance’as Pasivaikščiojimas.

Piastri debiutas „McLaren“ nevyko visiškai pagal planą, nes buvo įjungtas jėgos bloko apsaugos gaidukas, o tai reiškia, kad automobilis turėjo būti sustabdytas trasoje trečią valandą. Tačiau australas galiausiai atsitraukė ir įveikė daugiau nei dvi lenktynių distancijas MCL36.

Nico Hulkenbergas buvo dar vienas vairuotojas, patyręs bėdų, kai dėl techninių problemų jo automobilis Haas VF-22 antrą valandą sustojo antrame sektoriuje. Kai jo automobilis buvo susigrąžintas, komandai pavyko išspręsti problemą ir jį grąžinti, o tai leido jam nukristi tik nuo dviejų lenktynių distancijų.

Abu Williamsas Vairuotojai per paskutinę valandą sugebėjo pagerėti į šeštą ir septintą bendroje įskaitoje aplenkdami de Vries. Aleksas Albonas vadovaujantis naujai paskelbtas Loganas Sargeantas.

Nyck de Vries savo pirmoje išvykoje užėmė aštuntą vietą AlfaTauriper bandymo dieną įveikęs daugiausiai kilometrų, o Lance’as Strollas ir Liamas Lawsonas užėmė Aston Martin ir Red Bull geriausiųjų dešimtuką.

Kitas kolektyvinis F1 lenktynės įvyks vasario 23 d., vienintelio priešsezoninio testo Bahreine atidarymo dieną prieš 2023 m.