Škotija 2:1 Airijos Respublika: Ryanas Christie grąžino Steve’o Clarke’o komandą į Tautų lygos grupės viršūnę | Futbolo naujienos

Ryano Christie pavėluotas baudinys sugrąžino Škotiją į savo Tautų lygos grupės viršūnę, nes jie Hampden Park aikštėje 2:1 įveikė Airijos Respubliką.

Jackas Hendry galva pasiekė „Christie’s“ atmuštą kamuolį (49) ir išlygino Škotijos ekipą po Johno Egano spyruoklinio atmušimo po kampinio (18), o Christie iš karto iškovojo pergalę po Alano Browne’o (82) kamuolio ranka.

Škotijos komanda, iškovojusi trečią pergalę iš eilės, užtikrina, kad antradienio B1 grupės rungtynėse su Ukraina Lenkijoje jiems tereikia taško, kad užsitikrintų pakilimą į Tautų lygos aukščiausią lygą ir garantuotų vietą 2024 m. Europos atkrintamosiose varžybose.

Vis dėlto jiems gali pritrūkti krašto gynėjų toms rungtynėms, kai šeštadienio vakarą Hampdeno stadione pamatė Kieraną Tierney ir Aaroną Hickey’į dėl traumų, o Andy Robertsonas ir Nathanas Pattersonas jau nepasirodė.

Airijos Respublika nuo paskutinės vietos atsilieka dviem taškais, o žinant, kad antradienį „Aviva“ stadione taškas prieš Armėniją išliks antroje Tautų lygos lygoje.

Kaip Škotija grįžo į viršų

Hampdenas buvo sausakimšas, tačiau tartano armijos optimizmas išsekdavo pirmajame kėlinyje.

11-ąją prastai prasidėjusią rungtynių minutę Airijos puolėjas Troy’us Parrot spurtavo ir įmušė kamuolį į tinklą, nepaisydamas beviltiško vartininko Craigo Gordono ir škotų gynybos bandymo, tačiau nuošalės vėliava buvo pakelta pavėluotai.

Tačiau airių sirgaliai tikrai turėjo ką nudžiuginti, kai Škotija nesugebėjo tinkamai įveikti Jameso McCleano kampo, o Eganas apsisuko ir šovė žemai pro Gordoną iš aštuonių jardų.

Komandos naujienos

• Steve’as Clarke’as sumažino Škotijos keitimus iki minimumo po trečiadienį namuose 3:0 pergalės prieš Ukrainą, traumuotą dešinįjį gynėją Nathaną Pattersoną pakeitė Aaronas Hickey.
  • Puolėjas Che Adamsas nukrito ant Lyndono Dykeso suolo, kuris savaitės viduryje atėjo į vartus.
  • 20-metis „Southampton“ vartininkas Gavinas Bazunu grįžo tarp lazdų į Airiją kartu su kapitonu Eganu, gynėju Mattu Doherty ir puolėju Michaelu Obafemi.

Škotijai buvo sunku pajudėti.

Laimėjęs 50-ąją rungtynių vietą, stovintis kapitonas Johnas McGinnas atliko du smūgius į vartus, tačiau abiem atvejais nepavyko tinkamai sujungti ir kamuolys praskriejo gerai.

Praėjus penkioms minutėms nuo pertraukos, Škotija patyrė trikdžių, kai susižeidė kairiojo krašto gynėjas Kieranas Tierney – atrodė, kad smūgis galva po susidūrimo su Parrottu kampe – ir jį pakeitė Gregas Tayloras.

Tartano armija pradėjo antrąjį kėlinį taip, kaip norėjo, kai Christie lengvai aplenkė Doherty kairėje pusėje ir kirto, kad Hendry galva galva iš 10 jardų.

GLASGOW, ŠKOTIJA – RUGSĖJO 24 D.: Jackas Hendry švenčia po įvarčio ir 1:1.  per UEFA Tautų lygos rungtynes ​​tarp Škotijos ir Airijos Respublikos Hampden parke, 2022 m. rugsėjo 24 d. Glazge, Škotijoje.  (Robo Casey / SNS grupės nuotrauka)
Vaizdas:
Jackas Hendry galva išlygino Škotijos ekipą

Stadiono viduje nuotaika pasikeitė, tačiau Škotijai veržiantis į priekį, jie vos nebuvo sugauti.

Obafemi per pertrauką pabėgo nuo Airijos aikštės krašto ir žaidė Parrot, kurį įveikė tik Gordonas, tačiau „Hearts“ vartininkas iškišo koją ir blokavo kampinį, o tai nepavyko.

Anthony Ralstonas ir Ryanas Fraseris tada žaidė už sužeistus Hickey ir Stuartą Armstrongą, o Obafemi užleido vietą Chiedozie Ogbene, kuriam Gordonas spyrė kamuolį tiesiai į jį, vartininkas džiaugėsi matydamas, kad jis atsidūrė jo glėbyje.

Kitame gale Bazunu nukreipė galingą Fraserio smūgį per skersinį kampą, kurį Airija atstūmė, bet tik tiksliai.

Airijos treneris Stephenas Kenny 75-ąją minutę atliko tris keitimus: Doherty, Parrot ir Jaysonas Molumby užleido vietą Seamusui Colemanui, Callumui Robinsonui ir Alanui Browne’ui.

Tada atėjo baudinių drama.

Teisėjas Sandro Schareris nurodė vietą, kai Scott McTominay galva iš McGinn kampinio pataikė į Browne’o ranką.

Po VAR patikrinimo 11 m. baudinys atiteko, o Christie smūgiu tašku pasiuntė Bazunu neteisingu keliu, o namų sirgaliai džiaugėsi įvykiu, nors tai buvo niūri ir nervinga pabaiga, kai McTominay’us užfiksavo užsakymą artimoje kovoje, dėl kurios jis buvo pašalintas. Antradienio rungtynės su Ukraina.

Christie: turėjome viską ištaisyti po „nuviliančios vasaros“

Škotijos rungtynių nugalėtoja Christie sakė „Premier Sports“:

„Taip, tai didelė pergalė. Į žaidimą atėjome beviltiškai norėdami laimėti dėl daugelio priežasčių.

“Norėjome išeiti iš šios stovyklos su trimis pergalėmis, akivaizdu, kad trečiadienio vakarą pradėjome laimėti vieną. Manau, kad didesnis veiksnys buvo tai, kas nutiko vasarą Dubline, mes jautėme, kad nusileidome sau ir gerbėjams, ir mes norėjome tai ištaisyti, ir, laimei, mes tai padarėme.

“Tai buvo apmaudu vasara, mes visi tai žinojome ir jautėme, kai atsitraukėme nuo jos, bet todėl norėjome šią stovyklą apversti ant galvos, pabandyti gauti teigiamų rezultatų. Du iš dviejų, mes Negaliu daugiau iš to paprašyti ir mes vėl eisime antradienį.

“Laimei, per pastaruosius keletą rungtynių žaidėjas mane skirdavo baudas, ir atrodė, kad mes jų negauname. Kažkaip laukiau, kol vartininkas beveik pasitrauks iš kelio. Laimei, jis įmuša ir, laimei, iškovojame pergalę. “

„Nusivylęs“ Eganas: Turėjome šansų laimėti

Airijos Respublikos gynėjas Eganas sakė „Premier Sports“:

„Esame labai nusivylę. Manau, kad pirmajame kėlinyje buvome puikūs, pirmavome, neatlaikėme audros anksti.

„Jie pelno įvartį antrajame kėlinyje, bet maniau, kad mes atsakėme gerai, nematėme baudos atgal, bet sunku jį atimti.

„Turėjome savo šansus. Manome, kad tai rungtynės, kurias galėjome laimėti ir apmaudu, kad nieko iš to negauname.

“Manau, kad pirmąjį kėlinį pataikėme gerai, priekiniai du žaidėjai sukėlė skerdynes viršuje ir mes kūrėme progas. Pirmavome, mano laimei, aš gavau įvartį ir atsidūrėme puikioje padėtyje.

„Tačiau turime sugebėti gerai pradėti antrąjį kėlinį ir nedovanoti pigaus įvarčio, ​​kuris leistų jiems grįžti į žaidimą.

Kas toliau?

Škotija veidas Ukraina išvykoje, kuri antradienį bus žaidžiama Krokuvoje, Lenkijoje dėl tebesitęsiančios Rusijos invazijos į Ukrainą. 19.45 val. startas 15 000 vietų Maršalo Jozefo Pilsudskio stadione yra paskutinės Škotijos B4 grupės Tautų lygos rungtynės.

The Airijos Respublikos Paskutinės Tautų lygos rungtynės taip pat antradienį, 19.45 val Armėnija „Aviva“ stadione Dubline.